WROCŁAW – nowa siedziba Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód we Wrocławiu

8 września 2023 r. br. w nowej siedzibie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Zarządu Dolnośląskiego. Na wstępie prezes ZD kpt. zs Andrzej Mordel przedstawił informację i protokół komisji likwidacyjnej, powołanej w związku z przeprowadzką z siedziby przy Kołłątaja 31. Komisja przygotowała dokument obrazujący przekazanie nadmiaru naszego sprzętu innym organizacjom pozarządowym. Omówiono prace wykonane dotychczas w nowym miejscu, od momentu przeprowadzki oraz propozycje działalności do końca bieżącego roku.

Z kolei por. zs prof. Andrzej Małkiewicz poinformował nas o swoich aktywnościach oraz zapowiedział, ze jego ostatnia książka o konflikcie Rosji z Ukrainą jest na etapie korekty i powinna się ukazać w druku w październiku br.

Prezes ZG ZWiRWP RP gen. zs Krzysztof Majer zaprosił zebranych do udziału w konferencji popularnonaukowej na temat „Bezpieczeństwo Polski a wojna rosyjsko-ukraińska 2022-2023”, która odbędzie się 14 września br. o godz. 10.00 we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 przy ul. Legnickiej 65 (była zajezdnia tramwajowa) sala nr 5.

Foto: ppłk zs Józef Sowa