WROCŁAW – spotkanie z bardem związkowym

21 lipca 2023 r. kierownictwo Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego RP spotkało się w zakładzie zegarmistrzowskim kol. Andrzeja Nawrota, by udać do naszego barda związkowego mgr Jana Zacharskiego. W skład delegacji wchodzili: prezes gen. zs Krzysztof Majer, sekretarz ppłk zs Józef Sowa, skarbnik st. chor. szt. Andrzej Nawrot oraz przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej ppłk zs Janusz Fuksa. Powodem było wydanie trzeciej części zbioru jego fraszek i wierszy pt. „Wypisy z codzienności III”, pod redakcją kolegów Janusza Fuksy i Andrzeja Nawrota /wersja elektroniczna broszury znajduje się na naszej stronie związkowej Zacharski-broszuras.1-44-okladka.pdf (zwirwprp.wroclaw.pl).

Autor ze wzruszeniem odebrał wersję „papierową” swojego dorobku pisarskiego z I półrocza 2023 r. Przy kieliszeczku nalewki podziękowaliśmy Janowi za jego pisarską aktywność intelektualną. W trakcie dwu i pół godzinnego spotkanie mieliśmy okazję do wymiany poglądów w wielu dziedzinach. Mam nadzieję, że wymiana myśli będzie inspiracją dla niego w napisaniu kolejnych utworów. Żegnając się życzyliśmy autorowi zdrowia i dalszej weny twórczej.

Warto też dodać, że kol. Janusz Fuksa przekazał dwie mapy z lat II wojny światowej, które trafią do ekspozycji w Izbie Pamięci Żołnierza Polskiego w Dzierżoniowie.

KM

Foto: Andrzej Nawrot i Józef Sowa