LEGNICA – strzeleckie świętowanie – 11.11.2023 r.

Pracowicie Narodowe Święto Niepodległości spędzili strzelcy Legnickiego Oddział Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP im. Legionów Polskich, którzy z dumą wzięli udział w tym wyjątkowym święcie, prezentując swoje stanowisko i oddając hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość Polski. Na malowniczym legnickim rynku strzelcy z pasją dzielili się historią Związku oraz tradycjami, które kształtują ich działalność społeczną. Mieszkańcy Legnicy mieli okazję poznać bliżej pracę strzelców i zrozumieć ich zaangażowanie w ochronę dziedzictwa narodowego. Uroczystość była okazją do podziękowania wszystkim bohaterom, którzy poświęcili się dla naszej wolności. W atmosferze patriotyzmu i jedności, legniccy strzelcy razem z mieszkańcami świętowali chwalebne dzieje Polski.

Ale to jeszcze nie koniec! Tego samego dnia reszta naszych strzelców uczestniczyła w uroczystości w Niedźwiedzicach, gdzie również oddawaliśmy hołd bohaterom i wspólnie świętowaliśmy nasze narodowe święto. Uroczystość w Niedźwiedzicach z udziałem Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP odbyła się  na terenie Szkoły Podstawowej. Po uroczystym apelu, strzelcy otworzyli swoje serca dla najmłodszych uczniów, prezentując równocześnie fascynującą strzelnicę ASG.

Nasi strzelcy z pasją dzielili się historią Polski oraz wartościami, którymi kieruje się Związek Strzelecki „Strzelec” RP. W atmosferze szacunku i patriotyzmu, uczestnicy uroczystości mieli okazję nie tylko zasmakować historii swojego kraju, ale także uczestniczyć w unikalnym doświadczeniu strzeleckim. Dla najmłodszych uczniów otworzyliśmy strzelnicę ASG, gdzie pod czujnym okiem naszych doświadczonych strzelców, mogli spróbować swoich sił w strzelectwie. To nie tylko zabawa, ale również szansa na przekazanie wartości związanych z bezpieczeństwem i odpowiedzialnym korzystaniem z broni.

Dziękujemy społeczności szkoły za serdeczne przyjęcie naszego Oddziału oraz za możliwość dzielenia się z młodszymi pokoleniami historią i tradycjami.

Kolejne wydarzenie to zakończenie strzeleckiego Kursu Instruktorsko-Metodycznego. Ten intensywny kurs nie tylko poszerzył naszą wiedzę i umiejętności strzeleckie, ale także otworzył przed nami nowe możliwości rozwoju.

Dumni jesteśmy z zaangażowania wszystkich uczestników, którzy nie tylko doskonalili swoje umiejętności strzeleckie, ale również zdobyli kluczową wiedzę z zakresu dowództwa, komunikacji, planowania i wielu innych istotnych aspektów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego kursu, w tym naszym fantastycznym instruktorom, którzy dzielili się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem. Gratulacje dla wszystkich absolwentów kursu! Życzymy Wam ogromnych sukcesów jako nowi instruktorzy. Mamy pewność, że wasza pasja i zaangażowanie będą inspiracją dla całej społeczności strzeleckiej w Legnicy!

Serdecznie gratuluję legnickim strzelcom aktywności w działaniu i pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności nie tylko strzeleckich. Dziękuję też dowódcy mjr zs Jerzemu Boboli za zaangażowanie w kierowaniu oddziałem i osiągane wysokie wyniki!

Dowódca Dolnośląskiego Okręgu Strzeleckiego

gen. zs mgr Krzysztof Majer