GŁOGÓW – zawody strzeleckie

25 maja 2023 r. na strzelnicy Jednostki Wojskowej w Głogowie odbyły się Drużynowe Zawody Strzeleckie o Puchar Przechodni Prezesa Zarządu Oddziału Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej, zorganizowanych z okazji 78. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, 105. rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych RP i 42. rocznicy powstania Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Organizatorem zawodów strzeleckich był prezes płk Adam Kęstowicz, a sędzią głównym Stanisław Paczkowski.

Wśród 36 zgłoszonych 3-osobowych drużyn wystąpiły też dwie drużyny reprezentujące lubińskie organizacje kombatanckie: drużyna Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego RP w składzie: mjr zs Zbigniew Szparkowski, mjr zs Henryk Rusewicz i por. zs Leszek Szumilas oraz drużyna Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP w składzie: ppor. zs Edward Balul, st. chor. zs Tadeusz Cendlewski i sierż. zs Jan Kasperski.

W trakcie zawodów był także czas na degustację napojów i świetnych ciast przygotowanych przez sympatyczne panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wilkowa oraz kiełbaski z grilla i wojskowej grochówki z wkładką ufundowane przez Prezydenta Głogowa. Była też okazja do rozmów z kolegami z bratnich stowarzyszeń zwłaszcza, że dopisała nam pogoda.

W ramach podsumowania zawodów zostały wręczone puchary, certyfikaty uczestnictwa i piękne medale pamiątkowe, które wręczali: Jarosław Dudkowiak – Starosta Głogowski, ppłk Wojciech Meketiuk – dowódca 4. Batalionu Inżynieryjnego, ppłk Piotr Wacławiak – Dowódca 162. Batalionu Lekkiej Piechoty z 16 Dolnośląskiej Brygady OT oraz organizator zawodów płk Adam Kęstowicz i sędzia główny – Stanisław Paczkowski,

Henryk Rusewicz