WROCŁAW – zawody strzeleckie Związku Żołnierzy WP

27 maja 2023 r. na strzelnicy sportowej przy ul. Skwierzyńskiej odbyły się Drużynowe Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego pod Patronatem Prezydenta Wrocławia. Po otwarciu zawodów i wysłuchaniu instruktażu w zakresie bezpieczeństwa drużyna Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Rzeczpospolitej Polskiej w składzie: mł. chor. zs Janusz GARDYNA, ppłk zs Janusz JURGAWKA i gen. zs Krzysztof MAJER musiała trochę poczekać na strzelanie, bo wylosowaliśmy odległy numer startowy.

Mijający czas mogliśmy poświęcić na degustację napojów i ciastek ufundowanych przez organizatora zawodów oraz grochówki z wkładką ufundowanej przez Prezydenta Wrocławia. Była też okazja do rozmów z kolegami z bratnich stowarzyszeń zwłaszcza, że dopisała nam słoneczna pogoda.

W ramach podsumowania zawodów zostały wręczone puchary, certyfikaty uczestnictwa i piękne medale pamiątkowe, które nam wręczali: przedstawiciel Prezydenta Wrocławia st. bryg. Wojciech ADAMSKI – dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, ppłk Ryszard MACH Dyrektor Biura Zarządu Regionalnego LOK i ppłk Bogumił DUCZMALEWSKI – prezes Zarządu Wojewódzkiego ZŻ WP. Udaną imprezę zakończyło wspólne zdjęcie zawodników i sędziów.

Krzysztof MAJER