LUBIN – spotkanie opłatkowe kombatantów i weteranów

20 grudnia 2023r. w starostwie powiatowym w Lubinie odbyło się spotkanie opłatkowe kombatantów i weteranów – członków Powiatowej Rady Kombatantów.

To już nasza mała świąteczna tradycja, którą niezmiernie sobie cenimy. Paweł KLESZCZ, Starosta Lubiński oraz Jadwiga MUSIAŁ, Przewodnicząca Rady Powiatu Lubińskiego złożyli życzenia i wręczyli kombatantom świąteczne paczki, zapraszając na mały poczęstunek, a harcerze z Hufca ZHP im. Budowniczych Zagłębia Miedziowego przynieśli na spotkanie Betlejemskie Światło Pokoju, które przekazano przewodniczącemu PRK mjr zs Henrykowi RUSEWICZOWI i dali krótki występ. Wyszło wspaniale.

Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas. Wzajemnie złożono sobie najlepsze życzenia: wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2024 Roku. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok w tym samym gronie.

Spotkanie było też okazją do uhonorowania Brązowym Krzyżem ZWiR WP RP druha hm. Łukasza NOWICKIEGO, który do niedawna piastował funkcję komendanta lubińskiego Hufca ZHP, a z którym współpracowaliśmy owocnie przez kilka ostatnich lat. Aktu dekoracji w imieniu Prezesa Zarządu Głównego ZWiR WP RP płk Krzysztofa MAJERA, dokonał przewodniczący PRK mjr zs Henryk RUSEWICZ, który także wręczył pamiątkowe Odznaki Turystyczno-Krajoznawcze „Szlak 2 Armii WP” Staroście Lubińskiemu, Pawłowi KLESZCZOWI i Przewodniczącej Rady Powiatu Lubińskiego, Jadwidze MUSIAŁ, druhowi Łukaszowi NOWICKIEMU i por. zs Marianowi SZAGALE.

HR