WROCŁAW – zebranie związkowe

25 stycznia 2024 r. odbyło się zebranie Oddziału Miejskiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Rzeczpospolitej Polskiej, które otworzył i prowadził prezes ZM ppłk zs Józef Sowa. Fotorelację z ostatnich działań związkowych przedstawił prezes ZG płk Krzysztof Majer. Zaprosił na na uroczystości z okazji 80. rocznicy powstania 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, która odbędzie się 28 stycznia o godz. 12.30 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu.

Obecną sytuację epidemiczną na terenie naszego województwa omówił ppłk lek. med. Witold Paczosa. Zwrócił uwagę na zagrożenia covidowe, grypowe, zwłaszcza dzieci i młodzieży oraz niepokojący wzrost zachorowań na gruźlicę i choroby weneryczne. Zachęcał do szczepień ochronnych, a zwłaszcza przeciwkleszczowych.

Projekcję filmu komediowego zaprezentował skarbnik ZG st. chor. szt. Andrzej Nawrot. Refleksjami nt. książki Bohdana Piętki „Polska-Ukraina, polityki historyczne” w ujęciu historycznym podzielił się z nami ppłk Maciej Musiał. Spotkanie zakończyło przedstawienie fraszek Jana Zacharskiego. Niestety okres ferii i choroby wpłynęły na obniżenie frekwencji.

Foto: Józef Sowa i Andrzej Nawrot