Legniccy strzelcy w akcji

24 marca 2024r. członkowie Oddziału Strzeleckiego ZS „Strzelec” RP uczestniczyli w przeprowadzeniu i zabezpieczeniu harcerskiego biegu „Marzanna” 2024 oraz biegu LPP RACE.

Organizatorem pierwszego biegu był Hufiec ZHP im. Janusza Korczaka, który nie tylko dał możliwość młodym harcerzom doświadczenia przygody i rywalizacji, ale także pokazało siłę współpracy naszego Oddziału Strzeleckiego w Legnicy.

Strzeleckie stanowisko z pierwszą pomocą, pełniące również rolę punktu edukacyjnego, okazało się kluczowym elementem rajdu. Oprócz udzielania niezbędnej pomocy medycznej, nasze działania miały na celu również podnoszenie świadomości uczestników na temat pierwszej pomocy i bezpieczeństwa.

Nasze doświadczenie w prowadzeniu strzelnic zapewniło uczestnikom nie tylko emocjonującą rozrywkę, ale również możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

Ponadto, nasze zaangażowanie na trasie rajdu było nieocenione. Pomagając przy kontrolowaniu kolejnych zadań dla uczestników, stworzyliśmy atmosferę wsparcia i motywacji, która dodawała energii każdemu harcerzowi. Nasza obecność była gwarancją bezpieczeństwa i pewności siebie dla wszystkich, którzy brali udział w rajdzie. Chcielibyśmy szczególnie podziękować Wojskowej Szkole Średniej im. Zawiszy Czarnego za użyczenie niezbędnego sprzętu medycznego, który umożliwił nam skuteczną realizację naszego stanowiska. Ich wsparcie było kluczowe dla sukcesu naszej wspólnej inicjatywy.

Drugi bieg LPP RACE był pełen wyzwań i emocji ale dzięki niezawodnej pomocy naszych wolontariuszy z Związku Strzeleckiego „Strzelec RP” Oddział w Legnicy, wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie!

Serdeczne podziękowania dla naszych niezastąpionych strzelców, którzy zabezpieczali przeszkody i wspierali organizację. Wasz profesjonalizm i zaangażowanie to kluczowy element udanego wydarzenia! Dziękujemy również organizatorom za możliwość uczestnictwa w tym ambitnym biegu. Liczymy na kolejne wspólne wyzwania w przyszłości!