JAWOR – w rocznicę Niepodległej

11 listopada 2023 r. w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w Jaworze delegacja związkowa rozpoczęła złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz obelisku II Armii WP.

Kolejny etap obchodów organizowanych przez miasto Jawor odbył się na Rynku. Po odśpiewaniu hymnu było złożenie wiązanki kwiatów oraz zapalenia zniczy pod pomnikiem 1000-lecia wraz z delegacjami innych stowarzyszeń, związków kombatanckich, szkół itp. Wojskową asystę honorową wystawiła 10 Brygada Łączności.

Po tych uroczystościach rozpoczęła się następna część obchodów, tj. msza św. w Kościele pw. św. Marcina. Potem były tańce zespołu ludowego, odbył się pokaz grup rekonstrukcyjnych, ponadto rozdawano w koszach rogale marcińskie. Następnie rozwinięto polską flagę, a przemarsz rozpoczęto spod kościoła, gdzie nasi członkowie wzięli udział w przemarszu po uliczkach Jawora. Po przerwie odbył się jubileuszowy bieg mieszkańców ulicami miasta. Podsumowaniem była uroczysta akademia w Teatrze Jaworskim, gdzie nadano dyplomy Honorowego Obywatela Miasta Jawora. Występy dzieci z Przedszkola nr 4 uświetniły tą imprezę. Ostatnim wydarzeniem był operowy występ symfoniczny w kościele św. Marcina wraz z pokazem świetlnym i wyświetlanych obrazów. W uroczystościach uczestniczyła nasza delegacja w składzie: Romuald Janz, Kazimierz Szwed, Andrzej Kobes, Bolesław Sokołowski, Danuta Lis oraz harcerze z 25 JDHNS Wioletta Rał, Agnieszka Chmielewska i Rafał Kopański.

Foto: Romuald Janz i Facebook Jawor