Legniccy strzelcy w akcji

17 września 2023 r. w Legnicy odbył się niezapomniany Piknik Wojskowy, zorganizowany przez MON. To był niezwykły dzień, pełen patriotyzmu, dumy narodowej i okazji do bliższego poznania naszych Sił Zbrojnych. Podczas tego emocjonującego dnia mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi aspektami służby wojskowej, od pokazów sprzętu i technologii wojskowej po spotkania z żołnierzami.

Jednym z ważnych punktów programu było również stanowisko naszych wspaniałych strzelców ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP Oddział w Legnicy. To nasi lokalni bohaterowie, którzy swoim zaangażowaniem i umiejętnościami wpisują się w długą tradycję służby dla ojczyzny.

Strzelcy mieli swoje stanowisko ze sprzętem, gdzie można było podziwiać nie tylko ich umiejętności strzeleckie, ale także dowiedzieć się więcej o pracy i zaangażowaniu, jakie wkładają w służbę dla kraju. To była okazja do zrozumienia, jak trudna, ale zarazem ważna jest ich praca.

To nie wszystko! W trakcie wydarzenia odwiedził nas prezydent Legnicy, Tadeusz KRZAKOWSKI. Jego obecność była wyrazem wsparcia dla naszych sił zbrojnych oraz uznaniem dla ich poświęcenia i oddania ojczyźnie. Piknik Wojskowy w Legnicy był doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej z naszymi siłami zbrojnymi oraz do wyrażenia naszego szacunku i wdzięczności wobec tych, którzy bronią naszego kraju.